info@rellox.cz +420 733 532 291

Cestovatelský časopis Travel + Leisure jmenoval Chorvatsko destinací roku 2016. V časopise tento titul každoročně udělují zemi nebo městu, jež sledovali a o nichž psali fascinováni proměnami, jimiž procházely.

Chorvatsko získalo od čtenářů 28 % hlasů, díky čemuž porazilo dalších 17 destinací. Na druhém místě se s 24 % hlasů umístilo Portugalsko a třetí byl Pittsburgh.

Chorvatsko má co nabídnout každému cestovateli – skvělé jídlo a víno, nespočet historických památek i bělostné pláže. Od té doby, co jako dějiště sehrála důležitou roli v seriálu Hra o trůny, je zájem o tuto malebnou zemi větší než kdy dříve.

V časopise Travel + Leisure bylo Chorvatsko jako finalista vylíčeno velmi barvitě. Turisté se mohou procházet po Dubrovníku nebo Splitu a připadat si jako v nádherném Králově přístavišti, aniž by je ohrožoval divoký oheň. Lodí se z Dubrovníku během chvíle dostanou k útesům na ostrově Lokrum, kde se natáčely scény odehrávající se ve městě Quarth. A v Šibeniku je tolik katedrál a středověkých pevností, že ohromnou sochu Titána z Braavosu ani nebudou postrádat.

Letos se do finále dostalo 17 destinací, včetně například Kanady, Korey, Havaje, Mallorky a Islandu. V minulých letech vyhrál například Myanmar nebo Kuba.