info@rellox.cz +420 733 532 291

Rekordní návštěvnost Chorvatska z roku 2016 bude v roce 2017 s nejvyšší pravděpodobností překonána. Podle chorvatského ministra cestovního ruchu zemi od letošního ledna do poloviny června navštívilo přibližně 4,5 milionu turistů, což je o 22 % více než ve stejném období loňského roku.

Počet přenocování, klíčový ukazatel v odvětví cestovního ruchu, se zvýšil o 24 % a turisté v Chorvatsku strávili celkem 16 milionů nocí. Mezi nejnavštěvovanější města roku 2017 zatím patří hlavní město Záhřeb a samozřejmě vyhledávaná letoviska na pobřeží Jadranu jako Dubrovník, Split, Poreč, Rovinj nebo Zadar.

V roce 2016 do Chorvatska zavítalo celkem 16 milionů turistů, což bylo nejvíce v historii, ale vše nasvědčuje tomu, že toto číslo bude letos překonáno. Očekávaný celoroční nárůst se pohybuje mezi 3 a 4 %. Nejvíce návštěvníků pocházelo z Německa, Rakouska, Slovinska, Velké Británie a Itálie.

S počtem turistů roste poptávka po ubytovacích kapacitách, což spokojeně kvitují majitelé nemovitostí, kteří je vlastní za účelem pronájmu nebo ke kombinaci vlastního užívání a pronájmu.