info@rellox.cz +420 733 532 291

Majitelé nemovitostí na chorvatském poloostrově Pelješac se mohou radovat: dlouho očekávaná stavba nového mostu spojujícího jižní chorvatskou exklávu se zbytkem pevninského území Chorvatska rychle pokračuje, nyní již nad mořskou hladinou.

Zahájena byla po dlouhém období nejistoty v červenci roku 2018 a dokončena by měla být 31. července 2021. Nyní je hotová první fáze, zahrnující umístění 148 pilot.

Most umožní přímou cestu do Dubrovníku a nejjižnější Dubrovnicko-neretvanské župy bez projíždění Bosnou a Hercegovinou, která obě části Chorvatska odděluje. Území Chorvatska tak bude poprvé sjednoceno. Stavba je financována převážně z prostředků Evropské unie a provádí ji čínská společnost; i proto zřejmě práce pokračují rychleji, než se předpokládalo.

V souvislosti se stavbou mostu se předpokládá zvýšení cen nových nemovitostí i stávajících nemovitostí na poloostrově Pelješac. Most Pelješac totiž zkrátí cestu na poloostrov asi o 50 kilometrů, tedy přibližně o hodinu jízdy. Kvalitní nemovitosti v dobrých lokalitách se tak díky snazší dopravní dostupnosti stanou ještě atraktivnější.

Výbornou investicí tak budou například apartmány u moře v příjemném městečku Orebič. V případě, že se zajímáte o nákup domu či apartmánu na poloostrově Pelješac nebo jinde v Chorvatsku, kontaktujte nás. Rádi vás provedeme celým procesem koupě nemovitosti v Chorvatsku.

Foto: lukaszimilena / Shutterstock, Rellox