info@rellox.cz +420 736 671 652

Magická přitažlivost chorvatského pobřeží je spojená s kouzlem městeček na pevnině i ostrovech. Na každém rohu se tu připomíná historické a kulturní dědictví.

Pohostinnost místních, která vás bude všude provázet, je tu vlastně jakýmsi způsobem života. Těchto deset městeček a přístavů při plavbách po Jadranu rozhodně nesmíte vynechat. A než vyrazíte na moře, podívejte se i na článek s přehledem marin oceněných Modrou vlajkou.

Šipanska Luka

Městečko – kdysi oblíbená destinace šlechticů z Dubrovníku – plné nádherných letních vil se nachází v hluboce zaříznuté zátoce porostlé bujnou vegetací. Nabízí vynikající místní kuchyni. Nejen proto stojí za to tento rybářský přístav navštívit.

Korčula

Korčula je obklopená působivým opevněním a vysokými věžemi a protkaná dlážděnými ulicemi. Zdejší stavby byly svědky řady významných historických událostí, narodil se zde Marco Polo. Někdy se jí přezdívá „Malý Dubrovník“, protože se tomuto známému městu výrazně podobá. Leží mezi Splitem a Dubrovníkem a je mezi námořníky velmi oblíbená. Stejně tak mezi investory. Zájemci o nemovitost v této vynikající lokalitě si mohou vybrat z naší nabídky.

Vis

Vis byl první a nejvýznamnější řeckou kolonií na Jadranu. Na jeho dech beroucí kráse se podílejí františkánský klášter, poloostrov Priovo, nádherná promenáda podél pobřeží a kamenné domy zasazené mezi mořskou modř a zeleň okolních svahů. Kolem největšího přírodního kotviště na Jadranu je – hlavně během jachtařské sezóny – vždy rušno.

Komiža

Komiža je nejstarší rybářskou vesnicí na Jadranu a oblíbeným cílem mnoha jachtařů. Pyšní se snad nejmalebnějším jadranským přístavem pod strmými svahy v široké zátoce. Komiža je se svou architekturou a pestrým okolím jedním z nejkrásnějších klenotů nejen u Jaderského moře, ale na celém světě.

Hvar

Z kopce nad Hvarem se vám naskytne úžasný výhled na fotogenický přístav, klikaté uličky a dlouhé promenády lemující pobřeží. Na kopci stojí pevnost Fortica, symbol tohoto ostrovního města, které okouzlilo mnoho mořeplavců, slavných osobností a milovníků nočního života. Snem mnoha z nich je mít na tomto místě vlastní bydlení, do kterého by se mohli pravidelně vracet. To není vůbec žádný problém, z naší nabídky nemovitostí na Hvaru si můžete vybrat i vy.

Skradin

Pro malebné město Skradin, ležící při ústí řeky Krka, je charakteristický mnohohlas cvrčků a žab. Pohádkové staré město bylo prohlášeno za kulturní památku. Je oblíbeným místem setkávání jachtařů a představuje vstupní bránu do Národního parku Krka.

Susak

Město i stejnojmenný ostrov si zachovalo historický ráz. Jeho známým symbolem je barevný lidový kroj. Centrem veškeré aktivity je Staro Selo s přístavem, části Gornje Selo dominuje kostel sv. Mikuláše. Obě části města spojují dlouhá schodiště.

Cres

V klidném středověkém přístavu města Cres se obvykle pohupují místní rybářské loďky. Centrum je plné typických úzkých domů, které dohromady tvoří kamenný labyrint. Je ideálním výchozím bodem pro plavby po Kvarnerském zálivu.

Rab

Rab je právem označován za nejkrásnější město severního Jadranu. Je chráněn hradbami a vyznačuje se harmonickou architekturou. Kromě oblíbeného přístavu jsou jedním z důvodů, proč toto město navštívit, akce jako festival Rapska fjera a středověké turnaje.

Rovinj

Rušné centrum města zdobí barevné domy, nad nimiž se tyčí kostel sv. Eufemie. Město je obklopeno 22 malými ostrůvky a je jednou z nejoblíbenějších destinací v severní části Jadranu. Fantastickou nabídku pro turisty rozšíří nový přístav.

Hledáte domovský přístav pro svoji jachtu na Jadranu? V nabídce společnosti Rellox naleznete apartmány v Chorvatsku na prodej, ale také domy a vily na pobřeží včetně těch, které disponují vlastním kotvištěm. Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme s výběrem té nejvhodnější nemovitosti právě pro vás.

Foto: Drazen Vukelic/Shutterstock, OPIS Zagreb / Shutterstock, Dreamer4787 / Shutterstock, Concept w / Shuttestock