info@rellox.cz +420 734 445 094

Výhodou pro majitele nemovitostí v Chorvatsku je oproti vzdálenějším destinacím snadná dopravní dostupnost. Ta je podtržena ještě bohatou nabídkou dopravních alternativ na Jadran.

Logickou volbou pro většinu cest je auto nebo letadlo. Cesta autem se zjednodušila po vstupu Chorvatska do schengenského prostoru, kdy odpadla poslední překážka v podobě hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem. K dalšímu zjednodušení by měla přispět změna ve výběru dálničních poplatků, kdy zmizí mýtné brány.

V případě letecké přepravy je na výběr z nabídky několika společností a nabídka přímých letů je především v sezoně bohatá.

Především pokud v Chorvatsku vlastníte nemovitost, jezdíte sem často nebo zde trávíte delší časové období, začnete se poohlížet i po dalších variantách dopravy. Důvody mohou být různé. Někdy praktické, kdy se např. některý z členů rodiny potřebuje na pár dnů vrátit zpět domů, jindy prostě jen touha poznat něco nového nebo si odpočinout od řízení.

Netradiční může být cesta vlakem na Jadran. Cestování vlakem je bezpečné, pohodlné a za denního světla skýtá možnost poznávat okolní krajinu jinou perspektivou než při cestě autem. V posledních letech vypravoval v sezoně vlakové spoje každý den Regiojet. Ten pro letošní rok spojení na Jadran zrušil a místo toho posílil autobusové linky.

Alternativou může být nabídka Železničné spoločnosťi Slovensko (ZSSK) připravená ve spolupráci s rakouskými spolkovými drahami ÖBB. Sezónní linka Bratislava – Vídeň – Split bude jezdit třikrát týdně až do 5. října. První vlak vypravený v roce 2024 byl vyprodaný z 96 %. Dopravce zároveň nabízí možnost přepravy aut. Na druhou stranu je při cestě vlakem nutné počítat s větší pravděpodobností zpoždění. Ne příliš pozitivní recenzi na cestu vlakem se ZSSK/ÖBB z loňského roku přinesl server Zdopravy.cz.

Pokud zvolíte cestu autobusem, můžete v průběhu celého roku jet Flixbusem, v sezoně se pak nabídka výrazně rozšiřuje. Každý den vypravuje autobusy Regiojet, v týdenní periodě pak spojení zajišťují i další společnosti jako např. Jadran Expres nebo Gumdrop.