info@rellox.cz +420 734 445 094

Ceny nemovitosti ve druhém největším chorvatském městě rychle rostou. Meziroční nárůsty se pohybují až v úrovni kolem 20 %.

Sehnat ve městě byt pod 3000 eur za metr čtvereční je prakticky nemožné. Ve vyhledávané čtvrti Meje, kterou z jedné strany ohraničuje pás zeleně pokrývající úbočí Marjanu a z druhé strany moře s výhledem na nedaleké ostrovy Čiovo, Šolta a Brač, se blíží až k úrovni 6 900 eur za metr čtvereční. Tato čtvrť zároveň patří ve Splitu k nejdražším.

Ceny žene nahoru několik faktorů. Split má dobrou dopravní dostupnost po dálnici i letecky. Poptávku tvoří jak tuzemští investoři, tak zahraniční kupující. Bydlení si zde pořizují bohatí podnikatelé, sportovci nebo lidé, kteří pracovali v zahraniční, vydělali s peníze a chtějí se vrátit zpět do Chorvatska.

Město je vyhledávaným turistickým cílem, centrem střední Dalmácie, je zde významný mezinárodní přístav. Specifikou Splitu je ale i to, že zde není příliš prostoru pro další expanzi, což na realitním trhu také přispívá k převisu poptávky nad nabídkou. Prakticky všechny novostavby jsou rychle prodány hned po získání stavebního povolení.