info@rellox.cz +420 734 445 094

Chorvatsko patří k zemím, které se s dopady koronavirové pandemie na turistický ruch vypořádaly nejlépe. To je dobrá zpráva i pro majitele nemovitostí v Chorvatsku, kteří je buď zcela nebo v kombinaci s vlastním užíváním nabízejí k pronájmu.

Během srpna 2021 dorazilo do Chorvatska 4,3 milionu turistů. To představuje 59% nárůst oproti předcházejícímu roku 2020. Ten byla ale koronavirem výrazně poznamenaný, což platí i o srpnu, kdy došlo k omezení příjezdu turistů z např. Německa, kteří tvoří nejpočetnější část návštěvníků země. Ve srovnání se srpnem 2019 dorazilo 86 % turistů. Z České republiky přijelo v srpnu čtvrt milionu návštěvníků, což je dokonce o šest procent více než v roce 2019 (a o 30 % meziročně).

Rozdílná situace je v jednotlivých částech země. Hůře je na tom jih, kde větší část návštěvnosti tvoří lide, kteří přicestují letecky. Naopak sever země, Istrie, Kvarner, ale i severní a střední Dalmácie v některých případech hlásí srovnatelná čísla i s rekordním rokem 2019.

Od ledna do srpna letošního roku navštívilo Chorvatsko 10,7 milionu turistů. To představuje 56% nárůst příjezdů oproti stejnému období roku 2020. Počátkem září bylo v Chorvatsku cca 680 000 turistů, tedy stejný počet jako ve stejném období roku 2019.

Chorvatská vláda dělá vše pro to, aby pobyt v zemi byl pro zahraniční návštěvníky co nejbezpečnější. Spustila projekt Safe stay in Croatia, na jehož webu jsou k dispozici všechny důležité informace.

Nejbezpečnější je samozřejmě strávit dovolenou ve vlastní nemovitosti. Není proto překvapením, že v letošním roce došlo ke skokovému zvýšení zájmu o nákup nemovitostí v Chorvatsku. Vzrostl zároveň počet lidí, kteří svůj dům nebo apartmán v Chorvatsku využívají výhradně pro vlastní potřebu a ubytování svých blízkých.

Čísla turistické návštěvnosti ale vítají především ti, kteří nemovitost pronajímají. Ať už se jedná o majitele apartmánových domů s více jednotkami nebo vlastníky vil či jednotlivých apartmánů určených k pronájmu.

» Nabídka nemovitostí v Chorvatsku na prodej