info@rellox.cz +420 734 445 094

Pokud si plánujete pořídit bydlení u moře, určitě pro vás bude důležité náležitě si užít koupání. Při pořízení nemovitosti tak stojí za to brát v úvahu, jaká vzdálenost od moře vám bude vyhovovat, jaké podmínky pro koupání v místě jsou a samozřejmě také jaká je zde kvalita vody. Pokud si chcete pořídit druhé bydlení u moře v Chorvatsku, pak to je z hlediska čistoty vody ta nejlepší volba, jakou můžete udělat.

Podle dat Evropského statistického úřadu (Eurostat) je Chorvatsko evropskou jedničkou v počtu míst ke koupání s vynikající kvalitou vody. Hodnocení je založeno na mikrobiologických parametrech (střevní enterokoky a Escherichia coli) a rozlišuje čtyři úrovně kvality vody: špatnou, dostatečnou, dobrou a výbornou. Vynikající hodnocení indikuje, že ve sledovaném místě byla voda bez znečišťujících látek škodlivých pro lidské zdraví a životní prostředí.

Podle Eurostatu bylo po celém Chorvatsku 99,2 % sledovaných míst hodnoceno jako výborné, což je nejvíce v rámci celé Evropy. Na druhém místě skončila Malta (96,6 %), třetí bylo Řecko (95,8 %). K premiantům v první pětici patří ještě Slovinsko (95,2 %) a Španělsko (94.9 %).

V rámci Chorvatska pak ve třech župách (Licko-senjské, Zadarské a Šibenicko-kninské) dopadla všechna měření na výbornou.

Místa ke koupání s vynikající kvalitou vody podle lokalit v Evropě

  1. Chorvatsko: 99,2 %
  2. Malta: 96,6 %
  3. Řecko: 95,8 %
  4. Slovinsko: 95,2 %
  5. Španělsko: 94,9 %
  6. Kypr: 93,3 %
  7. Belgie: 92,7 %
  8. Portugalsko: 92,4 %