info@rellox.cz +420 734 445 094

Otevření Pelješackého mostu je impulsem i pro turistický ruch na blízkém ostrovu Korčula. Díky mostu se cesta na ostrov zkrátila a zjednodušila.

Při cestě autem není díky mostu potřeba překračovat hranice s Bosnou a Hercegovinou a to se již projevilo i v zájmu o trajekty z Orebiće na Korčulu. Pro větší zájem byly zavedeny nové linky a používají se větší trajekty.

Dalším usnadněním by pro cestovatele na Korčulu mohlo být plánované letiště. O tom se hovoří již delší dobu, v souvislosti s otevřením mostu na Pelješasc ale téma znovu otevřel i chorvatský prezident Zoran Milanović.

Milanović se v létě účastnil jednání městské rady na Korčule “Jsem velmi rád, že byl dokončen Pelješacký most, ale jsem přesvědčen, že potřebujete letiště. Udělalo by to malé zázraky pro ekonomiku ostrova i cestovní ruch,” uvedl chorvatský prezident.

Chorvatsko se přijetím eura a vstupem do schengenského prostoru stává pro zahraniční investory opět o něco atraktivnější. Jedním z nádherných koutů Chorvatska je i ostrov Korčula. Most přes Pelješac stejně jako případná výstavba letiště zjednoduší cestování, což je příznivá zpráva pro všechny, kteří sem cestují. V případě majitelů nemovitostí, kteří je plánují pronajímat, to znamená potenciál větší obsazenosti a tím i vyšší příjem z pronájmu.