info@rellox.cz +420 736 671 652

Lonely Planet zahrnul Zadar mezi TOP 10 měst, které byste měli navštívit v roce 2019 a není pochyb, že sem mnoho turistů opět zavítá.

Dle chorvatského statistického úřadu zaznamenal v roce 2017 Zadar o 103 453 více příjezdů (celkem 524 583) oproti stejnému období minulého roku. Zvýšil se také počet přenocování z původních 1 550 495 na 1 832 729 nocí.

Zadar je pozoruhodný svým velkým rozkvětem od dob minulé války až do současné podoby temperamentního kosmopolitního města. Stále si však zachoval atmosféru romantického starého města se světlými mramorovými uličkami provoněnými čerstvou kávou z všudypřítomných barů a kaváren, rustikálními restauracemi trattoria či starověkými římskými zříceninami.

Lonely Planet ocenil především proslulou nábřežní promenádu, která slouží jako oblíbené místo setkávání přátel i obchodních partnerů. Říká se, že je to místo, odkud můžete sledovat ten nejkrásnější západ slunce. Součástí promenády jsou zajímavé atrakce Mořské varhany a Pozdrav Slunci, které dohromady tvoří harmonický celek.

Mořské varhany představují světových unikát. Jedná se o soustavu trubek a píšťal zabudovaných ve schodech mířících do moře. Zvuky varhan probouzí mořské vlny. Pozdrav Slunci je obrovský kruh zapuštěný do kamenné dlažby, který se skládá ze skleněných desek a fotovoltaických solárních částí, které po západu slunce ožijí a vytváří úžasnou světelnou podívanou spolu se zvukovým doprovodem mořských varhan.

Mezi ostatní doporučená města se probojovala Kodaň, Miami, Novi Sad, Seattle či Káthmándú. Úplný seznam TOP10 měst pro rok 2019 si můžete prohlédnout přímo v článku na webu Lonely Planet.

Zadar se stal díky inovacím a oblíbenosti jako turistické destinace také skvělým místem pro investici do nemovitostí. Investujte a užívejte si svůj druhý domov u moře. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Zadaru a okolí a případně nás kontaktujte pro více informací.

Foto: Honza Hrubý / Shutterstock.com