info@rellox.cz +420 736 671 652

Pokud se bude situace kolem pandemie vyvíjet dobře, mohli by první Češi vyjet do Chorvatska už toto léto. V České televizi to 15. 4. 2020 (v čase 2:04:56) oznámil náměstek ministra zdravotnictví prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.

Tomuto kroku jsou nakloněni i premiér Andrej Babiš s jeho chorvatským protějškem Andrejem Plenkovićem. Chorvatský ministr turistiky Gari Cappelli dále uvedl, že Chorvatsko plánuje povolení příjezdu cizincům, kteří zde vlastní nemovitost nebo jachtu.

Konečné rozhodnutí bude záviset na vývoji situace nejen u nás, ale i v okolních státech. Vycestování by mělo být možné do zemí, kde je epidemiologická situace stejná, nebo lepší než v ČR. Jak to nyní vypadá v Chorvatsku? Připravili jsme pro vás srovnání čísel z obou zemí.

Nejvíce zasažené jsou oblasti v oblasti Záhřebu a Splitu. Celkově však Chorvatsko patří mezi země, které včas reagovaly a daří se jim mít situaci pod kontrolou.

Zdroj: www.koronavirus.hr

Pokud vzniknou vzájemné dohody mezi zeměmi a pandemie bude na ústupu, budete si už za pár měsíců užívat pláže, slunce a tolik milovanou atmosféru na Jadranu. Užívejte si ji ze soukromí vašeho apartmánu či domu. Vyberte si z naší nabídky nemovitostí v Chorvatsku na prodej, nebo nás kontaktujte.