info@rellox.cz +420 734 445 094

Ať už uvažujete o turistické návštěvě nebo lokalitě pro pořízení druhého bydlení u moře nemusíte vybírat jen mezi nejpopulárnějšími destinacemi. Exkluzivní lifestylový cestovatelský magazín CN Traveler zveřejnil seznam 22 nejvíce podceňovaných evropských měst. Tedy míst, která mají co nabídnout, ale stojí tak trochu mimo hlavní turistický zájem. Prostě překvapivé destinace, které daleko předčí vaše očekávání.

Ve výběru se objevila i dvě chorvatská města – Trogir a Opatija. Upřímně, dovolili bychom si výběru trochu oponovat. Nikoli v tom, že by obě města neměla co nabídnout, právě naopak. Hlavně v případě Trogiru si nemyslíme, že by se jednalo o nějaký skrytý klenot mezi evropskými městy.

Trogir těší ze skvělé dopravní dostupnosti (ze splitského letiště je o kus blíže do Trogiru než do samotného Splitu), historických památek zapsaných na seznamu UNESCO, bohatého kulturního programu i nabídky skvělého jídla a pití. Starý Trogir se nachází na malém ostrůvku a pro neopakovatelné kouzlo úzkých uliček lemovaných středověkými kamennými domy se mu často přezdívá „malý Dubrovník“.

U promenády lemované restauracemi kotví nádherné jachty, můžete posedět na lavičce s výhledem na marinu nebo zajít na tržiště s bohatou nabídkou produktů vypěstovaných či vyrobených místními obyvateli. Hned pře ulici pak je tržiště, kde si můžete vybrat z čerstvých darů moře.

Pokud si zde pořídíte svůj druhý domov, můžete odtud vyrážet na výlety do nedalekých měst jako je Split. Omiš, Solin, Rogoznica, Primošten nebo Šibenik. Navštívit můžete také blízké ostrovy Brač, Hvar a Šolta nebo zajet obdivovat přírodní krásy národního parku Krka.

Vedle dalmatského Trogiru reprezentuje Opatija ve výběru „opomenutých“ míst Istrii. Přímořské lázně přezdívané “Vídeň u moře” se nacházejí nedaleko od Rijeky. Nejen díky dobré dopravní dostupnosti autem ze severnějších oblastí Evropy je Opatija jedním top středisek na východním Jadranu.

Již v dobách Rakousko-Uherska patřila Opatijská riviéra k nejvyhledávanějším místům tehdejších elit. Unikátní mikroklima nabízí ideální ingredience pro léčebné a regenerační pobyty. Opatija je místem nabízejícím relax ve wellness centrech, kde si návštěvníci hledající relaxaci a načerpání nových sil mohou užívat jedinečné procedury a terapie.

Kromě toho ale Opatija nabídne také skvělé restaurace a kavárny a samozřejmě také vyžití na zdejších udržovaných plážích. Zároveň je ideálním výchozím bodem pro objevování dalších oblastí Chorvatska.